Prosinec 2011

Nažehlovačka ZDARMA

5. prosince 2011 v 18:43 | Mami |  :: z baru
Milí čtenáři,
pamatujete si ještě na naši první kreativní soutěž v Mléčném baru U dvou o magické hrnky s vlastním potiskem? .... ANÓÓÓ! ... Nyní máte další možnost si zasoutěžit a získat nažehlovačku na tričko i s doručením úplně ZADARMO. ... Jé, to je bezva. Jak se mohu do soutěže přihlásit?... Stačí odeslat svůj grafický návrh do 31.12.2011 na emailovou adresu mlecny-bar@email.cz a počkat na vyhlášení vítězů. Pořadí vítězů bude oznámeno do 12.1.2012. Poté budou vybrané návrhy odeslány výrobci tricka.blog.cz a posléze expedovány vítězům.

A na jaké téma se bude tvořit tentokrát? Téma této soutěže zní: My

Už se moc těšíme na Vaše návrhy.


LEGO ďábel s andělem a Mikulášem

4. prosince 2011 v 14:40 | Mami |  :: z baru
LEGO Čert: "Budli, budli, budli! Tak co děti, byly jste celý rok hodné? Nezlobily jste rodiče? Jestli ANO, tak se teda těšte...mám na vás připravený velký červený pytel a odnesu vás s sebou do PEKLA. Bu, bu, bu...BU! "

LEGO Anděl: "Ale čerte, nestraš naše milé dětičky! Jistě, že byly hodné. Celý rok jsem je sledoval na internetu a žádné čertoviny nevyváděly. Jen se pilně učily, psaly a malovaly a pomáhaly v domácnosti."

LEGO Mikuláš: "Utište se mí věrní pomocníci a nechte promluvit děti, ať samy vyjeví, jakou odměnu zasluhují!"


Smetanovo-jablečné pohlazení

4. prosince 2011 v 0:25 | Mami |  :: z baru
Z mléčného baru U dvou Vám na tento víkend posíláme lehké smetanovo-jablečné pohlazení v podobě ovocného moučníku z piškotového těsta. Ještě než se začtete do receptu a zděsíte se náročnou přípravou, vyzkoušejte si tuto lahodnou kombinaci chutí třeba pouze s jedním cukrářským piškotem, jablečnou přesnídávkou (kojenecká výživa), lžičkou zakysané smetany nebo bílého jogurtu s pár zrnky mleté skořice.

Jablečný dortík
Kategorie: Ovocné moučníky z piškotového těsta

Postup: Nejprve si připravíme korpus z piškotového těsta, které pomažeme jablečným pyré z rozvařených jablek, na vršek směsi rozetřeme kysanou smetanu a nakonec posypeme mletou skořicí.

Na přípravu piškotového těsta potřebujeme: 4 vejce, 15 dkg cukru, 1 vanilinový cukr, strouhanou citrónovou kůru, 12 dkg polohrubé mouky, 2 lžíce rostlinného oleje nebo vlahého másla, tuk na vymazání formy, hrubou mouku na vysypání formy

Příprava těsta: Syrové bílky dobře oddělíme od žloutků. Z bílků ušleháme ručním nebo elektrickým šlehačem pevný sníh. V míse utřeme žloutky s cukrem a vanilinovým cukrem do pěny, a když zhoustnou a zbělí, přidáme nastrouhanou citrónovou kůru, 2 lžíce oleje nebo vlahého rozpuštěného másla, přisypeme mouku a dobře promícháme, nakonec opatrně zašleháme sníh z bílků. Obdélníkovou formu nebo plech vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Těsto plníme jen do 2/3, protože pečením nabude. Dáváme do mírně vyhřáté trouby a pečeme stejnoměrně při teplotě kolem 170 °C. Že je moučník upečen, poznáme podle dozlatova zbarveného povrchu a vpíchnutím párátka nebo dřívka se přesvědčíme, zda se těsto nelepí. Upečený korpus necháme při pokojové teplotě vychladit.

Na přípravu jablečného pyré potřebujeme: 5 kg jablek, 1 lžící cukru nebo medu, pár kapek citrónové šťávy, vodu dle potřeby

Příprava jablečného pyré: Omytá jablka oloupeme, odstraníme jádřince a rozkrájíme na kousky. Pokrájená jablka dáme do hrnce, přidáme trochu vody a rozvaříme pod pokličkou na jablečné pyré. Během varu můžeme dle potřeby pokličku odklopit a jablka promíchat, případně podlít trochou vody. Když jsou jablka dostatečně rozvařena, přidáme do směsi lžíci cukru nebo medu a pár kapek citrónové šťávy.

Jablečné pyré necháme zchladnout a pak nalijeme na piškot. Vršek směsi opatrně potřeme po celé délce kysanou smetanou a posypeme mletou skořicí.

TIP: Menším dětem můžeme připravit tento dezert přímo do mističek s piškoty nebo dětskými sušenkami, místo kysané smetany lze použít i bílý jogurt.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou třít žloutky s cukrem, šlehat sníh z bílků pomocí ručního šlehače nebo si během vaření skládat obrázky ze slupek od jablek (spirály).


Podzimní koláže z listí

3. prosince 2011 v 20:03 | Mami |  :: z baru
Na podzim to v našem virtuálním Mléčném baru U dvou možná trochu spalo, ale jen na jedno oko. Ve skutečnosti jsme také tvořili a fotili, abychom Vám teď za dlouhých zimních večerů mohli některá dílka ukázat i na internetu.

Podzimní koláže z listí jsou zábavnou alternativou ke všem kupovaným skládankám a stavebnicím. Cestou ze školky jsme běhali po parku a sbírali ty nejkrásnější listy všech tvarů a barev. Doma jsme je pak rozložili na stůl, roztřídili a skládali různá zvířátka, panáčky, domečky a ornamenty. Listy a suché plody jsme nelepili, ale jen volně pokládali přes sebe na bílou papírovou čtvrtku. Se zvířátky jsme pak mohli hýbat a sestavovat je znovu a znovu v různých pozicích, jako v animovaném filmu.


NÓBL Restaurace

1. prosince 2011 v 21:42 | Mami |  :: na téma
V mé ex-komiksomilované rubrice AK vyšel pod novým vedením Sikara další článek a myslím, že stojí za přečtení. Především bych chtěla 5+5 hvězdičkami ohodnotit komiks od Dubius Cat na téma "Nóbl Restaurace", podle mého názoru je to jeden z nejlepších komiksů, který se v tvorbě AK na téma objevil...

A jaká je nejluxusnější restaurace podle Áji ? Ta, ve které dávají zmrzlinu ZADARMO.Do blba

1. prosince 2011 v 20:24 | Mami |  :: ze života
Jedním ze základních pravidel slušného chování v METRU je zákaz ZÍRÁNÍ. Důvtipnější cestující jsou pro všechny případy podezření ze zírání vybaveni miniaturními čtečkami elektronických knih, které lze sledovat i v poloze vismo, tedy ve stoje na jedné (cizí) noze držejíce se přitom dvěma prsty za horní madlo.

Ale, co ti ostatní? Kam mají v tak těsném prostoru upřít zrak, aby náhodou nezírali do nevhodných míst a nevystavili se tak pohrdavému pohledu dalších cestujících. Tzv. nepřítomný pohled lze dlouhodobějším pobytem v prostorách metra sice nacvičit, ale ne vždy se tento stav odpoutanosti dostaví okamžitě. Někdy je člověk nucen zírat i několik minut do svého vlastního odrazu v okně, aby neupadl v podezření, že sleduje někoho dalšího. V takových chvílích by pro duševní pohodu byla dobrá snad každá reklama, která obsahuje alespoň tři www a tečku.

Bohužel reklamní rámečky nad okny poslední dobou zejí prázdnotou a zmizely i další dříve hojně využívané reklamní plochy. Kam se poděla v pražském metru reklama? Za pronájem reklamních ploch DPP odpovídá společnost Rencar a.s., člen skupiny JCDecaux Worldwide, první a největší společnosti v oblasti poskytování reklamy na prostředcích MHD v Praze, která se chlubí dlouholetými zkušenostmi a profesionální know-how, které opírá o provozování obdobné reklamy ve více než 300 systémech městské hromadné dopravy v 15 zemích světa.

Kde je tedy problém? Chybí poptávka? Proč by neměl být o tyto lukrativní reklamní prostory zájem? Reklama v prostředcích městské hromadné dopravy je jediná reklama, po které cílový zákazník podvědomě touží, a kterou vědomě neodmítá. Jediná, kterou si s chutí přečte a bude na ni dobrovolně zírat tak dlouho, dokud neopustí dveře přepravního vozu.

Kam zíráte Vy? Já zírám Do ...