Únor 2012

Rozhovor na ptamese.blog.cz

19. února 2012 v 14:56 | Mami
Má oblíbená blogerka Bylinka založila zajímavý blog "ptamese.blog.cz", na kterém zpovídá ostatní blogery. Splnila si tak svůj novinářský sen. Otázky vybrané přímo na tělo jsem poznala také já na vlastní kůži. Jak dopadlo naše interview, si můžete přečíst zde.


O rybáři a zlaté rybce

17. února 2012 v 14:20 | Mami |  :: na téma
V malém domku nad útesem žil o samotě mladý rybář. Každé ráno vstával před úsvitem, aby nalovil dostatek ryb a mohl je prodat na trhu.

Někdy, když bylo moře klidné a nemusel držet sítě, usadil se pohodlně na břehu a zasnil se do představ o ženě, kterou by miloval a dětech, které by ho učinily šťastným.

Jednoho dne si takto spokojeně snil, když v tu najednou obloha zčernala a přišla veliká bouře. Všechny sítě se utrhaly, pod vodou zůstala jen čeřeň z prutů. Prudce zatáhl za tyč, ale vylovil pouze jednu jedinou rybu.

Chtěl ji uchopit do dlaní a přeměřit. Avšak právě v té chvíli se několik slunečních paprsků prodralo skulinou mezi mraky a rozzářily její šupiny tak silně, až mu oči přecházely…

PS: Co by se stalo, kdyby byla zlatá ryba kouzelná a splnila rybářovi vysněná přání? Možná by byl šťasten a možná také ne. Možná, že by pak zase snil o klidných chvílích o samotě na břehu moře. Možná. Možná, že štěstí máme vždy před očima, ale nevidíme ho.

(Článek je přiřazen k tématu týdne "Co by se stalo, kdyby...")