:: z baru

Velká prázdninová soutěž "Za barem II"

2. července 2012 v 0:47 | Mami
Vážení a milí čtenáři,
dnešním dnem začíná velká prázdninová soutěž "Za barem II", ve které si můžete opět zahrát na barmany virtuálního mléčného baru. Stejně jako v roce minulém, budou i letos na blogu virtuálního mléčného baru U dvou (http://mlecny-bar.blog.cz) vycházet během prázdnin články se zadáním úkolu. Za každý řádně splněný úkol obdržíte body, které budete moci proměňovat za hodnotné výhry.
Vyhrát můžete kreativní knihy, společenské hry, výtvarné potřeby, cukrářské a barmanské sety, poukázky na nákup zboží dle vlastního výběru a další skvělé ceny. Více zde...

Obrazem: Pozor, jdou k vám kuřátka :-)

14. března 2012 v 20:34 | Mami
Již brzy náš virtuální mléčný bar U dvou navštíví velikonoční kuřátka a zajíčci na 100 + 1 způsobů :-)

Kdo nemá rád zelí?

26. ledna 2012 v 14:12 | Mami
-"Proč nemáte rádi zelí?"-
-"Zelí? Zelí mi nechutná."-
-"Proč?"-
-"Protože smrdí, a také pálí, není dobré, nelíbí se mi…"-

Pojďme se na zelí podívat z blízka, možná, že vám pak zachutná:
Zelí je kulaté, jako míč, ale raději do něj nekopejte, protože je velmi tvrdé. Je složeno ze zelených lupínků, které k sobě pevně přiléhají. Zkuste si několik svrchních odtrhnout. Vidíte, tady dole jsou spojeny košťálem. Košťál raději odstraníme, aby bylo nakrájené zelí křehoučké. Podívejte, když rozřízneme zelí na polovinu, vznikne nám na řezu labyrint, spleť cestiček z lupínků. Najdete cestu z jednoho konce na druhý? Zelí se krájí většinou na nudličky. Chcete vidět, jak se to dělá? Hlávku zelí rozkrojíme nejprve na polovinu, potom na čtvrtinu a z této čtvrtky odkrojujeme tenké proužky. Každý proužek se pak sám rozpadne na tenké nudličky. Aby nám zelí lépe chutnalo, můžeme jej osladit a okyselit. Ve sladkokyselém nálevu zelí zkřehne, dostane jemnější chuť i vůni, ale pořád stejně báječně křupe a neztrácí cenné vitamíny.

Zelný salát
Kategorie: Zeleninové saláty

Potřebujeme: 1/4 hlávky zelí, sůl, cukr, 1 citrón

Postup: Hlávku zelí rozčtvrtíme a nakrájíme na nudličky. Dle chuti osolíme, přidáme cukr a šťávu z citrónu. Necháme asi hodinu odležet v chladničce.

Banánoví sněhuláci

21. ledna 2012 v 19:13 | Mami
V zimním období jsou čerstvé potraviny v dětském jídelníčku obzvláště důležité. Nedostatek vitamínů vede k oslabení imunity a častým onemocněním. Jak přimět dítko, aby si dalo s chutí něco čerstvého a zdravého? Zkuste se inspirovat našimi hravými svačinkami.

"Dali byste si banán?"
"Ne!"
"Máte chuť na banán?"
"Ne!"
"Chcete banánového sněhuláka?"
"Anooo!"

Banánoví sněhuláci
Kategorie: Hravá svačinka
Potřebujeme: jablko, banán, párátka
Postup: Oloupeme banán a nakrájíme ho na kolečka. Vždy tři kolečka spojíme 2 párátky dohromady a vytvoříme sněhuláky. Z omytého a oloupaného jablka ukrojíme z každé strany 4 půlky, jako kopečky, do kterých pak zapíchneme sněhuláky a můžeme servírovat.

Dort pro závoďáky

15. ledna 2012 v 23:05 | Mami
V našem virtuálním mléčném baru U dvou se slavilo spolu se závoďáky Kubou a Matějem, kteří nás pozvali na narozeninovou párty.


My

9. ledna 2012 v 6:17 | Mami
Výsledky soutěže o nažehlovačku na tričko jsou tu. Tentokrát se tvořilo na téma "MY". Kdo nakonec získá nažehlovačku zdarma…VŠICHNI, protože MY nedokážeme vybrat pouze jeden. Každý z došlých návrhů je jiný, každý má něco do sebe a je vidět, že se autoři nad tématem důkladně zamysleli. Děkujeme.

Tříkrálová snídaně

6. ledna 2012 v 5:20 | Mami
My tři krá-lo-vé jde-me k vám, ště-stí zdra-ví vin-šu-je-me vám...

TIP: Jak jednoduše vyrobit tříkrálovou korunku? Vykrojte z těsta pomocí vykrajovátka nejprve 6-cípou hvězdičku a pak ji přeřízněte v půli.

Kdo nemá chuť ani čas na pečení, může si vykrájet tříkrálové korunky třeba z chleba nebo tvrdého sýra apod.

Nažehlovačka ZDARMA

5. prosince 2011 v 18:43 | Mami
Milí čtenáři,
pamatujete si ještě na naši první kreativní soutěž v Mléčném baru U dvou o magické hrnky s vlastním potiskem? .... ANÓÓÓ! ... Nyní máte další možnost si zasoutěžit a získat nažehlovačku na tričko i s doručením úplně ZADARMO. ... Jé, to je bezva. Jak se mohu do soutěže přihlásit?... Stačí odeslat svůj grafický návrh do 31.12.2011 na emailovou adresu mlecny-bar@email.cz a počkat na vyhlášení vítězů. Pořadí vítězů bude oznámeno do 12.1.2012. Poté budou vybrané návrhy odeslány výrobci tricka.blog.cz a posléze expedovány vítězům.

A na jaké téma se bude tvořit tentokrát? Téma této soutěže zní: My

Už se moc těšíme na Vaše návrhy.

LEGO ďábel s andělem a Mikulášem

4. prosince 2011 v 14:40 | Mami
LEGO Čert: "Budli, budli, budli! Tak co děti, byly jste celý rok hodné? Nezlobily jste rodiče? Jestli ANO, tak se teda těšte...mám na vás připravený velký červený pytel a odnesu vás s sebou do PEKLA. Bu, bu, bu...BU! "

LEGO Anděl: "Ale čerte, nestraš naše milé dětičky! Jistě, že byly hodné. Celý rok jsem je sledoval na internetu a žádné čertoviny nevyváděly. Jen se pilně učily, psaly a malovaly a pomáhaly v domácnosti."

LEGO Mikuláš: "Utište se mí věrní pomocníci a nechte promluvit děti, ať samy vyjeví, jakou odměnu zasluhují!"

Smetanovo-jablečné pohlazení

4. prosince 2011 v 0:25 | Mami
Z mléčného baru U dvou Vám na tento víkend posíláme lehké smetanovo-jablečné pohlazení v podobě ovocného moučníku z piškotového těsta. Ještě než se začtete do receptu a zděsíte se náročnou přípravou, vyzkoušejte si tuto lahodnou kombinaci chutí třeba pouze s jedním cukrářským piškotem, jablečnou přesnídávkou (kojenecká výživa), lžičkou zakysané smetany nebo bílého jogurtu s pár zrnky mleté skořice.

Jablečný dortík
Kategorie: Ovocné moučníky z piškotového těsta

Postup: Nejprve si připravíme korpus z piškotového těsta, které pomažeme jablečným pyré z rozvařených jablek, na vršek směsi rozetřeme kysanou smetanu a nakonec posypeme mletou skořicí.

Na přípravu piškotového těsta potřebujeme: 4 vejce, 15 dkg cukru, 1 vanilinový cukr, strouhanou citrónovou kůru, 12 dkg polohrubé mouky, 2 lžíce rostlinného oleje nebo vlahého másla, tuk na vymazání formy, hrubou mouku na vysypání formy

Příprava těsta: Syrové bílky dobře oddělíme od žloutků. Z bílků ušleháme ručním nebo elektrickým šlehačem pevný sníh. V míse utřeme žloutky s cukrem a vanilinovým cukrem do pěny, a když zhoustnou a zbělí, přidáme nastrouhanou citrónovou kůru, 2 lžíce oleje nebo vlahého rozpuštěného másla, přisypeme mouku a dobře promícháme, nakonec opatrně zašleháme sníh z bílků. Obdélníkovou formu nebo plech vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Těsto plníme jen do 2/3, protože pečením nabude. Dáváme do mírně vyhřáté trouby a pečeme stejnoměrně při teplotě kolem 170 °C. Že je moučník upečen, poznáme podle dozlatova zbarveného povrchu a vpíchnutím párátka nebo dřívka se přesvědčíme, zda se těsto nelepí. Upečený korpus necháme při pokojové teplotě vychladit.

Na přípravu jablečného pyré potřebujeme: 5 kg jablek, 1 lžící cukru nebo medu, pár kapek citrónové šťávy, vodu dle potřeby

Příprava jablečného pyré: Omytá jablka oloupeme, odstraníme jádřince a rozkrájíme na kousky. Pokrájená jablka dáme do hrnce, přidáme trochu vody a rozvaříme pod pokličkou na jablečné pyré. Během varu můžeme dle potřeby pokličku odklopit a jablka promíchat, případně podlít trochou vody. Když jsou jablka dostatečně rozvařena, přidáme do směsi lžíci cukru nebo medu a pár kapek citrónové šťávy.

Jablečné pyré necháme zchladnout a pak nalijeme na piškot. Vršek směsi opatrně potřeme po celé délce kysanou smetanou a posypeme mletou skořicí.

TIP: Menším dětem můžeme připravit tento dezert přímo do mističek s piškoty nebo dětskými sušenkami, místo kysané smetany lze použít i bílý jogurt.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou třít žloutky s cukrem, šlehat sníh z bílků pomocí ručního šlehače nebo si během vaření skládat obrázky ze slupek od jablek (spirály).

Podzimní koláže z listí

3. prosince 2011 v 20:03 | Mami
Na podzim to v našem virtuálním Mléčném baru U dvou možná trochu spalo, ale jen na jedno oko. Ve skutečnosti jsme také tvořili a fotili, abychom Vám teď za dlouhých zimních večerů mohli některá dílka ukázat i na internetu.

Podzimní koláže z listí jsou zábavnou alternativou ke všem kupovaným skládankám a stavebnicím. Cestou ze školky jsme běhali po parku a sbírali ty nejkrásnější listy všech tvarů a barev. Doma jsme je pak rozložili na stůl, roztřídili a skládali různá zvířátka, panáčky, domečky a ornamenty. Listy a suché plody jsme nelepili, ale jen volně pokládali přes sebe na bílou papírovou čtvrtku. Se zvířátky jsme pak mohli hýbat a sestavovat je znovu a znovu v různých pozicích, jako v animovaném filmu.

Zvířátka z kaštanů

31. října 2011 v 22:43 | Mami
Krásně barevný podzim každoročně vybízí k tvoření z přírodních materiálů. Mezi nejoblíbenější patří také výroba zvířátek z lesklých hnědých kaštanů. Každý, kdo si však někdy zkusil takové kaštanové zvířátko nebo figurku sestavit, určitě narazil na problém s vyvrtáním otvorů. Pokud nemáte dostatečně ostrý nástroj, vrchní slupku suchého kaštanu s pouhou špejlí či párátkem jen stěží propíchnete. Ani čerstvé kaštany však nejsou dostatečně měkké, aby do nich mohly vrtat otvory malé děti. Zábava by tak mohla skončit nepříjemným úrazem.

Abyste se případnému nebezpečí vyhnuly, můžete dětem připravit dopředu stavebnici, ze které si pak samy mohou skládat zvířátka, aniž by se při vrtání otvorů poranily.

Cukrářská pohádka

19. září 2011 v 13:41 | Mami
Přijala jsem výzvu od Edith Holé, napsat pro Kulíšky nějakou dobrůtkovou pohádku. Tak tady ji máte, podobnost s televizním pořadem "Ano, šéfe!" v hlavní roli s obávaným Zdeňkem Pohlreichem čistě náhodná :-)

--

Na rohu Spálené a Napoleonkovi ulice stála kdysi malá cukrárna. Moc lidí tam nechodilo, protože zdejší pekař a cukrář Vítek byl známý neurotik a popleta. Do kávy někdy hostům omylem nasypal sůl místo cukru a při zdobení dortů se mu tak třásly ruce, že měl všechny šlehačkové zákusky zamazané.

Ne, že by se Vítek nesnažil, ale zkrátka se mu dílo nedařilo a při obsluhování významnějších hostů vždy zpanikařil a všechno popletl.

Jednou po práci seděl nešťastný vzadu v kuchyni a zvažoval, zda nemá krámek raději zavřít a vydat se do světa za jiným řemeslem. Truchlil a bědoval, až probudil skřítky Cukrníky, kteří se k němu nastěhovali minulý měsíc z kavárny na Dolním náměstí, když narychlo utíkali před povodní. Vítek o nich dosud neslyšel a ani žádného z nich neviděl. Cukrníci nebyli větší než cukrová homole, ale zato byli pracovitější, šikovnější a mlsnější než sto cukrářů a pekařů dohromady. Za jeden jediný den dokázali upéct, uvařit a usmažit tolik cukrářských dobrot, že by se po nich mohly olizovat všechny děti na celém světě.

"Proč naříkáš, nepotřebuješ pomoct?", zeptal se jeden z Cukrníků a upravil si bílou kuchařskou čepici na hlavě, aby dodal své postavě na vážnosti.

Vítek se zakoktal: "Kkkkdo jste a cccco tu děláte?"

"No néé, tys o nás ještě nikdy neslyšel?", podivil se skřítek. "Na našich čokoládových trubičkách se šlehačkou si pochutnávají paničky až ve Vídni. Cukr, káva - export, import - Cukrníci a spol. Cukrářský servis všeho druhu, 24h k vašim službám."

"Vy byste mi opravdu chtěli pomoci?", zeptal se opatrně Vítek a v očích mu svitla jiskřička naděje.

"Se zárukou, pane!", zvolali Cukrníci a dali se do práce.

Nejprve vysmejčili a uklidili kuchyň, srovnali všechny potřebné ingredience do polic, a pak se rozdělili do několika skupin. Vyndali mísy, vařečky, hrnce, kastroly, plechy, metly, šlehače, lžíce, nože a válečky a začali připravovat těsta, krémy, polevy a náplně do svých cukrářských lahůdek.

Vítek se nestačil divit: "Jak vám to jde všechno tak hbitě od ruky, a s jakou radostí a nadšením společně pracujete?!"

Cukrníci se jen zasmáli a zazpívali mu svou písničku:
"Když si na-ří-káš, že špat-ný den máš, pří-te-le své-ho za-vo-láš. Pří-tel ti po-ra-dí, bo-líst-ky za-hla-dí a svět je ná-hle pří-jem-nýýý."

Cukrář Vítek chvíli poslouchal a pak se k malým skřítkům přidal. Vařili, pekli a smažili, pomáhali si a spolupracovali, a když přeci jenom něco popletli, zasmáli se a zanotovali si veselou písničku.

Do cukrárny na rohu Spálené a Napoleonkovi ulice přicházelo stále více spokojených zákazníků. Vítek již nebyl tak nejistý a na své hosty se zvesela usmíval. S postupem času chtěl každý, kdo zavítal do městečka, ochutnat jeho minizákusky a minidortíčky a lidé se obdivovali jeho pečlivému cukrářskému umění až na samém konci světa.

... více v našem Mléčném baru U dvou

Pluj má loďko ke břehu...

13. září 2011 v 10:36 | Mami
Na svém druhém blogu s názvem "První virtuální mléčný bar" publikuji mimo jiné také nápady, jak si užít s dětmi v kuchyni a při stolování. Jedná se o jednoduché nenáročné recepty, které spestří každý jídelníček.

Lodičky z rajských jablíček
Kategorie: Přílohové ozdoby z rajských jablíček

Potřebujeme: rýži v sáčku, sůl, rajská jablíčka, hlávkový salát, párátka

Příprava: Nejprve si uvaříme rýži podle návodu na obalu. Pokud návod nemáme, postupujeme následujícím způsobem. Do hrnce nalijeme 1 litr vody, přidáme špetku soli a přivedeme k varu. Sáčky s rýží důkladně propereme pod tekoucí studenou vodou a opatrně vložíme do vroucí vody. Vaříme na mírném ohni asi 16-18 minut. Poté sáčky vyjmeme a necháme okapat. Mírně vychladlý sáček s rýží rozřízneme a vysypeme do mísy nebo hlubokého talíře.

Postup: Omytá a osušená rajská jablíčka rozřízneme podél na dvě stejné poloviny (od špičky směrem k bubáku). Vnitřek rajských jablíček opatrně vydlabeme lžičkou a naplníme rýží. Na párátko provlékneme lístek hlávkového salátu a zapíchneme do lodičky jako plachtu.

Před podáváním opatrně podlijeme omáčkou a dozdobíme hlávkovým salátem nebo dalšími druhy zeleniny.

Tip: Do lodiček lze plnit také šťouchané brambory nebo bramborovou kaši. Pokud podáváme lodičky jako předkrm nebo svačinku, můžeme půlky rajských jablíček naplnit různými druhy pomazánek a plachtu vytvořit třeba ze sýra nebo šunky.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou plnit půlky rajských jablíček a vytvářet na talíři své vlastní přístavy. Pozor, aby nebyla rýže nebo kaše příliš horká!

Kam patří meloun?

1. července 2011 v 13:29 | Mami
Patří meloun mezi ovoce nebo zeleninu?

Z baru - Meloun vodní - Citrullus lanatus
Foto NIKON COOLPIX S8000
Do melounů a do žen nevidíš, a nebo vidíš? Více zde...

Dortíky za vysvědčení

30. června 2011 v 15:18 | Mami
Za všechny výborné, chvalitebné a dobré známky si zasloužíte malou odměnu :-)

Více v našem mléčném baru zde...

Ovocné osvěžení na letní párty

26. června 2011 v 23:04 | Mami
Na letní párty nebo dětskou oslavu můžeme připravit báječné osvěžující jednohubky z čerstvého a kompotovaného ovoce.

Ovocné jednohubky
Kategorie: Ovoce, Slavnostní pohoštění

Potřebujeme: různé druhy čerstvého a kompotovaného ovoce, párátka nebo umělohmotná napichovátka, nůž

Postup: Různé druhy čerstvého a kompotovaného ovoce omyjeme, oloupeme, vypeckujeme a nakrájíme na kousky. Naskládáme do komínků a středem propíchneme párátko.

Jednohubky naskládáme na talířek a dáme vychladit do chladničky.

Tip: Na osvěžující ovocné jednohubky se nejlépe hodí kousky melounu, kiwi, ananasu, třešní, jahod, broskví, meruněk, švestek, manga a hroznového vína.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou skládat komínky z kousků ovoce nebo napichovat jednotlivé kusy na sebe. Více zde ...

Z dětského koutku U2 - Učíme se stříhat

25. června 2011 v 9:14 | Mami
Stříhání, případně trhání nakreslených obrazců, rozvíjí jemnou motoriku prstů a procvičuje pozornost a pečlivost. Stříhejte, vystřihujte, ale nestřihněte se :-) Více zde ...


Roztomilý oběd - Králíček z rýže

23. června 2011 v 18:39 | Mami
Japonští studenti mají hravé obědové krabičky tzv. OBENTO velmi v oblibě. Místo obyčejných kopečků rýže se na ně culí roztomilá zvířátka nebo hrdinové z animovaných seriálů. Hravý oběd nesmí chybět ani na našem talíři.

Roztomilý králíček z rýže
Kategorie: Hravý oběd pro děti

Potřebujeme: 1 sáček rýže, sůl, mrkev, kudrnatou petrželku, bílou ředkev, rajče nebo jinou čerstvou případně sterilovanou zeleninu (okurky, hrášek, fazole, kukuřici, papriku, salát aj.), 2 naběračky rozdílných velikostí na hlavičku a tělíčko, lžičky na tvarování oušek a paciček

Příprava: Rýži uvaříme do měkka dle návodu. Do hrnce nalijeme 1 litr vody, přidáme špetku soli a přivedeme k varu, do vroucí vody opatrně vložíme sáček rýže a vaříme na mírném ohni asi 16-18 minut. Poté sáček vyjmeme a necháme okapat. Sáček rozřízneme a rýži vysypeme do mísy nebo hlubokého talíře.

Postup: Naběračku vypláchneme studenou vodou, nabereme rýži, rukou upěchujeme do roviny a poté kopeček vyklopíme na talíř. Největší naběračkou vytvoříme tělíčko, menší hlavičku, lžičkou ouška a pacičky. Ze zeleniny vykrajujeme a aranžujeme podle fantazie očíčka, zoubky, ocásek, mrkev apod.

Před podáváním opatrně polijeme omáčkou (rajskou, smetanovou, sýrovou, houbovou apod.)

Tip: Rýži si můžete připravit i na sladko s cukrem, skořicí nebo kakaem a ozdobit králíčka místo zeleniny ovocem. Před podáváním opatrně polijeme ovocným sirupem a ozdobíme šlehačkou.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou tvořit z rýže pomocí lžíce a pokrájené zeleniny svá vlastní zvířátka nebo obličeje.

Více nápadů, jak si s dětmi užít v kuchyni a při stolování najdete na blogu našeho Mléčného baru U dvou.

Třešňový tvarohový dezert pro nejmenší

14. června 2011 v 11:09 | Mami
Nastal čas sladkých a šťavnatých třešní. Třešně jsou bohaté na vitamíny a minerály, pozitivně ovlivňují celý náš organismus a posilují imunitu.

Čerstvé třešně jsou výbornou náplní do moučníků, koláčů, bublaniny, muffinů, závinů i palačinek. Třešně jsou také oku lahodící ozdobou zmrzlinových pohárů, míchaných koktejlů i chlazených limonád. Velmi chutná je čerstvá třešňová šťáva. Třešně konzervujeme jako kompoty, džemy, sirupy, nakládáme je do alkoholu, kandujeme nebo sušíme. Zralé šťavnaté třešně jsou vhodné i pro nejmenší děti.

Třešňový tvarohový dezert pro nejmenší
Kategorie: Tvaroh s ovocem

Potřebujeme: 200g měkkého tvarohu, 1 vanilkový cukr, 200g třešní, 2 lžíce ovocného sirupu (višňového, malinového, jahodového nebo lesní směs)

Postup: V míse ručně vyšleháme tvaroh se sirupem a vanilkovým cukrem, přidáme vypeckované třešně a promícháme. Krém podáváme v miskách s dětskými piškoty, sušenkami apod.

Počet porcí: 2

Tip: Starším dětem a dospělým můžeme krém posypat drcenými oříšky. Vlašské nebo lískové ořechy jdou s třešněmi skvěle dohromady.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou míchat krém a zdobit mističky vypeckovanými třešněmi.

Více kulinářské inspirace najdete v našem Mléčném baru U dvou v rubrice denní menu.

Jak si vyrobit knížku z papírových tácků

9. června 2011 v 17:08 | Mami
Svou vlastní knihu, album nebo leporelo si můžeme vyrobit i sami doma, třeba z nepotřebné krabice od bot a papírových tácků. Nevěříte? Přečtěte si návod sepsaný pro dětský koutek našeho mléčného baru U dvou.
Ručně vyrobená kniha potěší nejen děti, ale může být i pěkným dárkem pro vaše přátele.

Pohádky z cukru

6. června 2011 v 15:36 | Mami
Víte, že historicky první kostka cukru byla vyrobena na Moravě v Dačicích v roce 1843 vynálezcem Jakubem Kryštofem Radem? V městském muzeu v Dačicích je této významné události věnována stálá expozice. Nedávno jsme ji navštívili a byli jsme příjemně překvapeni, jak to vlastně s vynálezem kostkového cukru bylo. Říká se, že za vším hledej ženu a v tomto případě za vynálezem kostky cukru stála, jak jinak, než paní Radová. Více se můžete dozvědět na stránkách http://www.muzeumdacice.cz

Kostky cukru mají u nás doma všestranné použití. Děti si s nimi velice rády hrají a stavějí z nich hrady a panáčky. Minulý týden jsme pro náš Mléčný bar U dvou poskládali z kostek cukru pohádkovou říkanku "Byl jeden domeček".

Japonské Kirigami

1. června 2011 v 13:26 | Mami
Chcete se naučit skládat a vystřihovat japonské Kirigami? Na blogu Autorského klubu jsem o této technice napsala článek do rubriky Handmade "Kirigami jako papírové dekorace na jídelní stůl".

Japonský pojem "Kirigami" znamená v doslovném překladu vystřihování z papíru. I když vypadá popis této techniky zdánlivě jednoduše, výsledky jejího použití jsou okouzlující: pouhým stříháním a skládáním papíru vznikají nádherná filigránová umělecká dílka.

Tato technika vystřihování obrazců ze složeného listu papíru je vhodná i pro malé děti, které jsou vždy mile překvapeni, jaký motiv jim na rozloženém finálním dílku vznikl. Více nápadů, jak si s dětmi užít v kuchyni a při stolování najdete na blogu našeho virtuálního mléčného baru U dvou http://mlecny-bar.blog.cz.
 
 

Reklama